Start Szkolenie i praktyki zawodowe Praktyki zawodowe - Technik analityk
Praktyki zawodowe - Technik analityk Drukuj Email
czwartek, 17 marca 2016 10:03

Praktyka zawodowa jest nieodzowną częścią kształcenia młodzieży w technikum, a zajęcia praktyczne w zasadniczej szkole zawodowej. Celem praktyk jest sprawdzenie i pogłębienie umiejętności nabytych w szkole, poznanie środowiska zawodowego, przygotowanie do pracy zespołowej. Praktyka odbywa się na stanowiskach, na których w przyszłości będzie pracował uczeń – technik. Praktyka zawodowa jest tak zorganizowana aby uczniowie mieli możliwość zastosowania i pogłębiania zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy.

Technik analityk – w czasie praktyki zawodowej kształtuje umiejętności kompleksowego wykonywania analiz materiałów rzeczywistych, dokładnego i precyzyjnego wykonania czynności analitycznych na wszystkich etapach postępowania zapewniającego uzyskanie wiarygodnych wyników oraz zastosowania komputerowych programów użytkowych w czasie analiz.

Praktyka zawodowa w tym zawodzie odbywana jest w następujących zakładach pracy: Szpital Specjalistyczny w Jaśle- Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jaśle – laboratorium mikrobiologii, laboratorium środowiska, laboratorium fizyczno-chemiczne, Samodzielny Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej – Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej, „Petrogeo” Przedsiębiorstwo Usług Laboratoryjnych i Geologicznych – Laboratorium Jasło, POLWAX S.A. – Jasło Laboratorium, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Jaśle – Oczyszczalnia Ścieków i Ujęcie Wody.

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
optimeks  Trafunek    

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!