Start Szkolenie i praktyki zawodowe Praktyki zawodowe - Technikum kelner
Praktyki zawodowe - Technikum kelner Drukuj Email
czwartek, 17 marca 2016 09:55

Praktyka zawodowa jest nieodzowną częścią kształcenia młodzieży w technikum, a zajęcia praktyczne w zasadniczej szkole zawodowej. Celem praktyk jest sprawdzenie i pogłębienie umiejętności nabytych w szkole, poznanie środowiska zawodowego, przygotowanie do pracy zespołowej. Praktyka odbywa się na stanowiskach, na których w przyszłości będzie pracował uczeń – technik. Praktyka zawodowa jest tak zorganizowana aby uczniowie mieli możliwość zastosowania i pogłębiania zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy.

Technikum kelner – w czasie praktyki zawodowej uczeń poznaje zasady funkcjonowania zakładu gastronomicznego w rzeczywistych warunkach rynkowych, zapoznaje się z układem funkcjonalnym i stanowiskami pracy, praktycznie stosuje przepisy i procedury, przygotowuje salę konsumencką i bar do przyjęcia gości, zapoznaje się z kartami menu, organizacją pracy kelnerów, realizuje zamówienia i obsługuje urządzenia stosowane do rozliczeń kelnerskich pod nadzorem kelnera.

Praktyka zawodowa realizowana jest: Kawiarnia Parkowa, Restauracja Manufaktura Jasielska, Restauracja „U Schabińskiej”, Restauracja „Różana”, Bar „Keks”.