Start Szkolenie i praktyki zawodowe Praktyki zawodowe - Technikum kelner
Praktyki zawodowe - Technikum kelner Drukuj Email
czwartek, 17 marca 2016 09:55

Praktyka zawodowa jest nieodzowną częścią kształcenia młodzieży w technikum, a zajęcia praktyczne w zasadniczej szkole zawodowej. Celem praktyk jest sprawdzenie i pogłębienie umiejętności nabytych w szkole, poznanie środowiska zawodowego, przygotowanie do pracy zespołowej. Praktyka odbywa się na stanowiskach, na których w przyszłości będzie pracował uczeń – technik. Praktyka zawodowa jest tak zorganizowana aby uczniowie mieli możliwość zastosowania i pogłębiania zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy.

Technikum kelner – w czasie praktyki zawodowej uczeń poznaje zasady funkcjonowania zakładu gastronomicznego w rzeczywistych warunkach rynkowych, zapoznaje się z układem funkcjonalnym i stanowiskami pracy, praktycznie stosuje przepisy i procedury, przygotowuje salę konsumencką i bar do przyjęcia gości, zapoznaje się z kartami menu, organizacją pracy kelnerów, realizuje zamówienia i obsługuje urządzenia stosowane do rozliczeń kelnerskich pod nadzorem kelnera.

Praktyka zawodowa realizowana jest: Kawiarnia Parkowa, Restauracja Manufaktura Jasielska, Restauracja „U Schabińskiej”, Restauracja „Różana”, Bar „Keks”.

 


 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
optimeks  Trafunek    

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!