Start
Antoniański Dar Serca
środa, 02 lipca 2014 11:56

FOTOGALERIA


W dniach 8-13.06.2014 r. odbył się w naszym mieście  II Antoniański Dar Serca. Jest to akcja charytatywna, której celem jest pozyskanie funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu do szpitala w Jaśle, ale także uczenie postawy miłości i miłosierdzia wobec innych oraz umiejętności dzielenia się z bliźnimi w potrzebie.

W niedzielę, 8. czerwca, wolontariusze z jasielskich szkół  kwestowali na ulicach miasta, wśród nich byli także uczniowie naszej Szkoły- członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Caritas. W dniach 9-12.czerwca przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli możliwość zaprezentować jasielskiej publiczności  przygotowane przez siebie sztuki teatralne. Nasza Szkoła przedstawiła piękny spektakl pt. „Mały książę” przygotowany przez uczniów klas pierwszych i drugich, pod kierunkiem pani prof. Katarzyny Szot.

Kulminacją Antoniańskiego Daru Serca były uroczystości związane ze świętem patrona naszego miasta- Św. Antonim. 13.czerwca o godz. 17.00 została odprawiona Msza Św. po przewodnictwem ks. Bpa Jana Wątroby, a po niej odbyła się procesja na skwer Św. Antoniego, gdzie uczestnicy zostali pobłogosławieni relikwiami Świętego. Na zakończenie uroczystości wolontariusze naszego SKC rozdali uczestnikom  Chlebki Św. Antoniego, a dzieciom dodatkowo baloniki, które wraz z okolicznościowymi życzeniami zostały „puszczone do nieba”.

Tegoroczna akcja zakończyła się sukcesem. Zebrane pieniądze zostały przekazane dyrektorowi jasielskiego szpitala. Sukcesem jest jednak nie tylko wymiar materialny. Ważne jest także to, jak wiele osób, również z naszej Szkoły, potrafi bezinteresownie poświęcić swój czas, zaangażowanie i serce innym… I za to wszystko – serdecznie dziękujemy!

/BR/

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!