Start
Wizyta Ks. Biskupa w Szkole
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 09:14

FOTOGALERIA

 

W dniu 7.04.2014 r. gościliśmy w naszej Szkole J.E. ks. Bpa Jana Wątrobę- ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej.

Ks. Biskup odwiedził naszą Szkołę w ramach wizytacji kanonicznej parafii p.w.M.B.Częstochowskiej w Jaśle. Bp Jan spotkał się najpierw z uczniami, a następnie z pracownikami Szkoły.

W imieniu całej wspólnoty szkolnej ks. Biskupa przywitał pan dyrektor Mariusz Pochroń. W krótkim wystąpieniu pan Dyrektor przypomniał historię Szkoły oraz najważniejsze wydarzenia i podejmowane inicjatywy.

Słowa powitania skierowali również uczniowie- Marzena Oszajca z kl. 1d  i Tomasz Figura z kl. 3e.  Wizytę Biskupa w szkole uczniowie porównali do wędrówki Św. Pawła odwiedzającego pierwsze wspólnoty chrześcijańskie. Jednocześnie poprosili ks. Biskupa o słowo umocnienia i pasterskie błogosławieństwo dla nauczycieli, wychowawców, uczniów i wszystkich pracowników Szkoły, a zwłaszcza tych, którzy przeżywają różne trudności.

Młodzież, pod kierunkiem pań: Ewy Łąckiej i Katarzyny Szot, przedstawiła program artystyczny, w oparciu o teksty Wielkiego Polaka- Papieża Jana Pawła II.

Ks. Biskup zwracając się do zgromadzonych na Sali gimnastycznej uczniów i nauczycieli, nawiązał do zaprezentowanego programu.  Zwrócił uwagę na konieczność troski o rozwój własny. Zachęcał obecnych, by często sięgali do nauczania bł. Jana Pawła II, aby nie bali się od siebie wymagać, by umieli „bardziej być niż więcej mieć”.

W wystąpieniu do nauczycieli Bp Jan wyraził słowa wdzięczności za trud jaki pedagodzy wkładają w dzieło wychowania i kształtowania młodych charakterów.

Na zakończenie swojej wizyty ks. Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa oraz złożył życzenia z racji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

/BR/

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!