Start
Etap pisemny XII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu
sobota, 01 marca 2014 23:24

FOTOGALERIA 

 

25 lutego 2014 r. był pierwszym dniem XII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu. Podobnie jak w latach poprzednich konkurs zorganizowany został przez nauczycielki przedmiotów gastronomicznych. W tym roku szkolnym motywem przewodnim konkursu były składniki regulujące i ich rola w organizmie człowieka.W konkursie uczestniczyło 33 uczniów, ich zadaniem było rozwiązanie testu złożonego z 50 zadań. Dodatkowe punkty uczniowie otrzymali za prezentacje multimedialne przygotowane w etapie plastycznym konkursu, związane tematycznie z motywem przewodnim.
Po zakończeniu etapu pisemnego czas oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie spędzili zwiedzając pracownie i obiekty sportowe naszej szkoły m.in.: pracownie gastronomiczne, obsługi konsumenta, chemiczne, biologiczne, bibliotekę, pracownie komputerowe, pracownię telekomunikacji i mechatroniki, sale gimnastyczne i siłownię.
Po raz pierwszy do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie nie pięciu, ale sześciu szkół, uzyskując taką samą liczbę punktów. Są to: Gimnazjum w Kołaczycach reprezentowane przez Gabrielę Hajduk, Aleksandrę Iwanicką i Mariannę Sypień (opiekun – mgr Beata Opałka), Gimnazjum Nr 2 w Jaśle reprezentowane przez Ilonę Godniak, Karolinę Myśliwiec i Sylwię Rybkę (opiekun – mgr Maria Kosiek), Gimnazjum w Bieździedzy reprezentowane przez Marcina Kaletę, Karolinę Wilisowską i Aleksandrę Wojdyłę (opiekun – mgr inż. Lucyna Rusztowicz), Gimnazjum Nr 1 w Jaśle reprezentowane przez Piotra Dunaja, Aleksandrę Konieczną i Annę Zając (opiekun – mgr Maria Zajchowska), Gimnazjum w Szebniach reprezentowane przez Olgę Iwanienko, Pawła Nowaka i Małgorzatę Osolińską (opiekun: mgr Bożena Szafarz) oraz Gimnazjum w Wróblowej reprezentowane przez Natalię Gomułkę, Katarzynę Madejczyk i  Patrycję Woźniak (opiekun – mgr Emilia Siepietowska).

 W tym roku najwyższe wyniki w etapie indywidualnym uzyskała Aleksandra Iwanicka z Gimnazjum w Kołaczycach.

 Przedstawiciele sześciu gimnazjów spotkają się ponownie w II etapie konkursu w dniu 27 marca b.r., przed nimi rozwiązywanie zadań problemowych.  

 

/EL/

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!