Miedzyklasowy konkurs - Życie i praca Marii Skłodowskiej Curie
piątek, 03 stycznia 2014 01:11

Konkurs został przeprowadzony 7 listopada 2013 r. wśród chętnych 25 uczniów z klas: Ih, IId, IIIc i IIId. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem.

8 uczniów z klasy IIId uzyskało tyle samo punktów, dlatego musiał zostać przeprowadzony drugi etap konkursu, ale i on nie wyłonił finalisty. Dopiero odpowiedzi ustne uczniów w trzecim etapie konkursu wyłoniły zwycięzcę. Okazał się nim Dawid Marek. Drugie miejsce zajął Zbigniew Bażyk, a trzecie brat Dawida - Damian Marek. Wszyscy najlepsi to uczniowie z klasy IIId, klasy profesora Marka Stęgowskiego. Zwycięzcy i  wyróżnieni uczniowie otrzymali piękne i cenne nagrody ufundowane przez dyrektora szkoły - mgr inż. Mariusza Pochronia.

Wyróżnienia i pamiątkowe długopisy z okazji 50- lecia istnienia szkoły otrzymali:

Dominika Klęba   IIId

Klaudia Janik   IIId

Katarzyna Czechowicz   IIId

Klaudia Trojak   IIId

Sylwia Żygłowicz   IIId

Wiktoria Hendzel   IIIc

Wręczenie wszystkich nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się 12 grudnia 2013 r. z udziałem wicedyrektora szkoły  mgr Łukasza  Kluszczyka.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział i gratuluję dużej wiedzy o dwukrotnej noblistce, jedynej takiej do tej pory.

mgr inż. Halina Dębska