Start
Zespół Szkół nr 3 w Jaśle - "Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej"
wtorek, 10 grudnia 2013 09:51

 

 FOTOGALERIA

 W bieżącym roku szkolnym Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło realizaję programu „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej”. Celem programu jest zainteresowanie młodzieży wpływem sposobu odżywiania oraz spędzania czasu wolnego na stan zdrowia w dorosłym życiu.   

 Zespół Szkół nr 3 wyprzedził działania ministerstwa o 8 lat – od tego czasu uczniowie klas technikum: kucharz, kelner i organizacja usług gastronomicznych pod kierunkiem nauczycielek przedmiotów gastronomicznych prowadzą szkolenia dotyczące profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Szkolenia realizowane są w klasach pierwszych, drugich i trzecich wszystkich typów szkół i kierunków kształcenia i obejmują następujące zagadnienia: Zasady racjonalnego żywienia; Anoreksja, bulimia, bigoreksja; Nadwaga i otyłość. Celem szkoleń jest:

  • propagowanie zasad prawidłowego żywienia;
  • rozwijanie umiejętności stosowania w praktyce zasad prawidłowego żywienia jako warunku życia i zdrowia człowieka;
  • profilaktyka chorób cywilizacyjnych spowodowanych nieprawidłowym żywieniem;
  • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie.

Tak więc, przystąpienie naszej szkoły do programu jest kontynuacją kilkuletnich działań.

W tym roku szkolnym pierwszym działaniem związanym z realizacją założeń programowych była lekcja otwarta prowadzona przez kol. Ewę Lewicz-Szańca - była to lekcja technologii gastronomicznej w klasie czwartej technikum organizacji usług gastronomicznych.  W zajęciach uczestniczyli również zaproszeni uczniowie klasy I b – technik ochrony środowiska. Uczniowie tej klasy poznali rolę poszczególnych posiłków ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego śniadania, skutki rezygnacji ze spożywania tego posiłku oraz typy śniadań charakterystyczne dla mieszkańców naszego kraju.

Uczniowie klasy czwartej przygotowali, omówili i zaprezentowali cztery podstawowe typy kanapek. Zaproszeni młodsi koledzy mogli sprawdzić nabytą umiejętność planowania pełnowartościowych śniadań podczas wykonywania zadania praktycznego. Ostatnim sympatycznym akcentem była degustacja kanapek wykonanych przez starszych kolegów.

 /E.L./

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!