Start
V Pieszy Rajd Niepodległości Liwocz 2013
poniedziałek, 02 grudnia 2013 09:13

 FOTOGALERIA

 

Dnia 12 listopada 2013r. odbył się po raz piąty Pieszy Rajd Niepodległości połączony ze spotkaniem patriotycznym na górze Liwocz.  Impreza ta towarzyszyła powiatowym obchodom  95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – 11 listopada.

Rajd miał przede wszystkim charakter edukacyjny poprzez propagowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jasielskiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Gotfryd i Klaudia Radłowska z kl. IVC, Karol Gorczyca i Łukasz Zawiliński z kl. IIIB  oraz opiekun Paweł Dacyl.

Uczestnicy rajdu wędrowali  szlakiem żółtym z parkingu pod Liwoczem na szczyt góry. Po dotarciu na miejsce, zebraną młodzież powitał tradycyjnie gospodarz tego miejsca ks. Gerard Stanula, który następnie odprawił dziękczynną mszą św. z okazji  Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Bezpośrednio po mszy św. głos zabrał Pan Mariusz Świątek kustosz Muzeum Regionalnego w Jaśle. Wygłosił on bardzo ciekawą prelekcję,               ilustrowaną starymi fotografiami, w której przedstawił sylwetki jaślan oraz mieszkańców powiatu jasielskiego biorących czynny udział w walkach o niepodległość Polski.

Następnie zmarzniętych uczestników rajdu rozgrzał ciepły posiłek  -  pieczone kiełbaski i gorąca herbata.

             Ostatnim punktem spotkania było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą żołnierzy  I Batalionu 5 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej, którzy walczyli podczas Akcji Burza w lasach Liwocza. Impreza zakończyła się zejściem drogą dojazdową do parkingu pod Liwoczem.

 

 PD

 

                                                                                                                                          

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!