Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
poniedziałek, 18 listopada 2013 22:01

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r.
Najpierw był to jeden dzień, od 2008 r. – cały październik.

Przez cały miesiąc biblioteka szkolna realizowała program edukacyjno – artystyczny , w którym uczestniczyli przedstawiciele klas. Jego głównym celem była promocja biblioteki szkolnej oraz przedstawienie jej jako miejsca skupiającego różnorodne aspekty życia kulturalnego.

W ramach obchodów przeprowadzono:

1.konkursy:  plastyczny, fotograficzny, literacki;

2.pogadanki:

a) „Nie wolno zostawiać świata takim, jakim jest” – p. prof. Magdalena Jucha

b) „O zachowaniu się przy stole” – p. prof. Monika Więcek - Furmanek

c) „Słowa też potrafią się kłócić” – p. prof. Edyta Jamrogiewicz;

3. warsztaty rękodzieła artystycznego – prowadzenie p. Agata Maślanka oraz uczennice kl. III c: Izabela Patyk, Patrycja Źrebiec, Kornela Szudy i Sara Barczentewicz;

4. akcję „Czas na książkę” – nauczyciele czytają uczniom (czytali: dyr. szkoły Mariusz Pochroń, , Ewa Łącka, , Danuta Pociask, Barbara Reczek);

Z okazji swojego święta biblioteka szkolna otrzymała od Rady Rodziców pieniądze na zakup nowych książek.

/EJ/