Start
Uroczyste obchody Święta Niepodległości w ZS3
środa, 13 listopada 2013 10:16

FOTOGALERIA

 

W dniu 8 listopada odbyła się w Zespole Szkół nr 3 akademia zorganizowana z okazji obchodów Święta Niepodległości. Oprawę artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie szkoły pod kierunkiem Pani mgr Beaty Buchały, a dekoracje wraz z uczniami przygotowała Pani mgr Danuta Pociask

W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły mgr inż. Mariusz Pochroń przedstawił historię tego święta, zwracając szczególną uwagę na znaczenie tego faktu dla odradzającej się po 123 latach niewoli i zrywów niepodległościowych Polski. 
W dalszej części wystąpienia poruszył temat patriotyzmu mówiąc: to my jako nauczyciele, rodzice mamy obowiązek kształtować w młodym pokoleniu poczucie patriotyzmu, który ma przejawiać się przywiązaniem i miłością do własnej ojczyzny.  Patriotyzm to uczciwa praca, rzetelne zdobywanie wiedzy, dbałość o język ojczysty, troska o rodzinę, szacunek dla tradycji i wartości narodowych. Patriotyzm to także pamięć o przodkach.
W słowach skierowanych do młodzieży apelował: noście wysoko głowę i bądźcie dumni z tego że pochodzicie z tak pięknego kraju - Polski.

Za zakończenie swojego wystąpienia, dyrektor zaprosił wszystkich na uroczystości obchodów 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się 11 listopada na terenie naszego miasta.

/MP/

 

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!