Start
Dzień Edukacji Narodowej
wtorek, 22 października 2013 12:10

FOTOGALERIA

 

W dniu 11 października 2013 r. odbyły się w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia. Dyrektor ZS nr 3 Mariusz Pochroń powitał grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, młodzież oraz przedstawiciela Rady Rodziców – Pana Witolda Dubiela. 


W swoim przemówieniu podkreślił, że jest to nie tylko święto nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, ale także święto uczniów i ich rodziców. To szkoła i dom mają zapewnić pełny rozwój młodego człowieka aby uczynić go odpowiedzialnym i samodzielnym.

Złożył on również serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom: Pozwólcie, że w dniu Waszego święta podziękuję Państwu za Wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów, z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata. Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Chciałbym żeby państwo w dalszym ciągu byli twórczy i kreatywni oraz  pełni pomysłów - mówił Mariusz Pochroń, dyrektor ZS nr 3.

 

Dyrektor swoje słowa skierował również do rodziców, powiedział: Mam nadzieję, że przez cały rok szkolny czują się Państwo ogniwem łańcucha splatającego społeczność szkolną, ogniwem którego nie może zabraknąć podczas wychowania i kształtowania osobowości młodego pokolenie. Wychowanie młodych ludzi to nasze wspólne wyzwanie. Za okazywaną nam pomoc w tym względzie bardzo Państwu dziękuję.

 

Następnie odczytany został list Starosty Jasielskiego Pana Adama Kmiecika, skierowany do nauczycieli, pedagogów, dyrektorów i pracowników szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Okolicznościowe życzenia przekazali zebranym: Pan Dubiel Witold - przewodniczący Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Po wystąpieniach odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, podsumowane przesłaniem do młodzieży wygłoszonym przez Tadeusza Kalitę, kierownika laboratorium.

Po wręczeniu nagród nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi, dyrektor szkoły zaprosił wszystkich do wysłuchania części artystycznej.

Oprawę muzyczną podczas mszy św. przygotowała grupa młodzieży ZS nr 3 pod kierunkiem Pani Barbary Reczek. Do części artystycznej przygotowywała uczniów Pani  Katarzyna Szot.


Zdjęcia: A. Maczuga, K.Nigborowicz, P.Janas

Tekst: mP

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!