Start
Sprzątanie Świata 2013
wtorek, 15 października 2013 07:26

FOTOGALERIA

 

W trzeci weekend września każdego roku na całym świecie odbywa się ekologiczna akcja „Sprzątanie Świata”.

Celem akcji w naszym kraju jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest praktyczna edukacja na rzecz rozwoju zrównoważonego – promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w szczególności w zakresie rozwoju zrównoważonego, promowania zasobów naturalnych (surowców naturalnych i lasów) oraz racjonalnej gospodarki odpadami rozumianej jako łańcuch działań począwszy od unikania tworzenia odpadów przez selektywną zbiórkę po recykling.

Sprzątanie świata to świetna lekcja ekologii, którą odbywają uczniowie, często nie zdający sobie sprawy z tego, że pewne ich działania mogą zagrażać środowisku a przez to  i naszemu zdrowiu.

Edukacja ekologiczna ma sens, jeśli jest przeprowadzana i w formie teoretycznej i w praktycznej.

Jak co roku w akcję sprzątania świata włączyła się młodzież naszej szkoły. Uczniowie kl. III – technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,  pod opieką nauczycieli Pani Małgorzaty Sorys i Pana Tadeusza Kality zbierali śmieci na terenie osiedla Gądki oraz sprzątali teren wokół szkoły. Uczniowie wyposażeni w plastikowe worki oraz rękawiczki ochronne w  ciągu trzech godzin  pracowali z dużym zaangażowaniem.

Niewątpliwie najwięcej wrażeń dostarczyło  aktywne  włączenie się w sprzątanie.

Zobaczenie na własne oczy i dostrzeżenie problemu, bardzo mocno uświadomiło uczniom niewłaściwe zachowanie społeczeństwa wobec przyrody.

Młodzież naszej szkoły miała okazję udziału w ogólnopolskiej akcji i przyczyniła się do tego, że przynajmniej część śmieci zanieczyszczających nasze miasto znalazła się tam gdzie powinna – na wysypisku.

/TK/

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!