Projekt gastronomiczny - „Kolorowo i zdrowo”
wtorek, 01 października 2013 11:58

Pod takim hasłem młodzież klas gastronomicznych naszej szkoły realizowała pierwszy w tym roku szkolnym projekt gastronomiczny.

W dniu 25 września b.r. uczniowie klasy trzeciej i czwartej technikum oraz klasy drugiej zasadniczej szkoły zawodowej o kierunku kształcenia: kucharz wykorzystali jesienne bogactwo polskich warzyw i owoców do przygotowania pysznych, zdrowych i kolorowych przekąsek, potraw, ciast i deserów.

W 2011 roku Zespół Szkół nr 3 otrzymał Wojewódzki Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie, natomiast w bieżącym roku szkolnym nauczycielki przedmiotów gastronomicznych rozpoczęły realizację programu „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej” proponowanego przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem jest wdrożenie młodych ludzi do stosowania w praktyce zasad zdrowego żywienia oraz zapobiegania coraz bardziej powszechnej pladze otyłości.

Prezentacja potraw z polskich warzyw i owoców była pierwszym etapem realizacji programu, przed uczniami naszej szkoły cykl szkoleń poświęconych w/w tematyce.

/EL/