Start
Na pątniczym szlaku- Piesza Pielgrzymka do Dębowca
wtorek, 24 września 2013 11:13

FOTOGALERIA

W dniu 19.09.2013 r., w 167. Rocznicę objawień Matki Bożej w La Salette, grupa 34 uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Agnieszki Maczugi, p. Barbary Reczek i ks. Piotra Nowakiewicza, udała się na pieszą pielgrzymkę do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu.

Na miejscu przywitał nas ks. Grzegorz – mistrz nowicjatu księży Saletynów, który opowiedział nam historię objawień  w La Salette oraz oprowadził po dębowieckiej świątyni.

„Objawienie miało miejsce we Francji, niedaleko wioski La Salette w Alpach, w sobotę 19 września 1846 roku. Świadkami były dzieci: Melania i Maksymin. Maryja zakrywała twarz dłońmi i płakała. Ubrana była podobnie jak kobiety tego regionu. Dodatkowe elementy stroju stanowiły: krzyż z obcęgami i młotkiem, ciężki łańcuch na ramionach, wielokolorowe róże zdobiące brzegi szat oraz diadem światła okalający czepek na głowie.
W półgodzinnej rozmowie z dziećmi przekazała światu orędzie wzywające do nawrócenia, pojednania i pokuty”.

Na zakończenie naszego pielgrzymowania, przy ognisku, poleciliśmy Pięknej Pani wszystkie nasze intencje, modlitwy, z którymi przyszliśmy do Dębowca. W sposób szczególny prosiliśmy w intencji naszej szkoły i tegorocznych maturzystów. Prosiliśmy o Mądrość i Światło Ducha Świętego w całym roku szkolnym.

/BR/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!