Start
Rozpoczęcie roku szkolnego
czwartek, 05 września 2013 09:23

 FOTOGALERIA

 

2 września 2013 r. dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz pracownicy szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny 2013/2014. Inauguracja roku szkolnego odbyła się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem:

- Msza św. w Kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej

- uroczysty apel na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3

Dyrektor Mariusz Pochroń powitał grono pedagogiczne, uczniów, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców. Pan Dyrektor powitał również obecnych na uroczystości przybyłych gości:

Panią poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzatę Marcinkiewicz

Panią Ewę Budziak i Pana Witolda Dubiel - członków Rady Rodziców

Dyrektor Mariusz Pochroń w swoim przemówieniu zaznaczył, że dobiegł końca ten wspaniały czas dla nas wszystkich czas – czas wakacji. Teraz spotykamy się żeby rozpocząć nowy rok - już 51 w historii szkoły. Podkreślił, że wracamy po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej nauki i pracy. Szczególnie ciepło przywitał uczniów, którzy rozpoczynają naukę w Zespole Szkół nr 3.  Życzył im aby jak najszybciej zaaklimatyzowali się w nowej szkole i poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie.

Nauczycielom życzył jak najmniej kłopotów,  problemów z uczniami, zdrowia   i wielu powodów do satysfakcji, a rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą,  z nauczycielami oraz wychowawcami.

Pan dyrektor podkreślił również, że 1 września to ważny dzień dla nas wszystkich. Obchodzimy bowiem 74 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zaapelował abyśmy docenili trud i ofiarę życia żołnierzy walczących o wolną i niepodległą ojczyznę.

Następnie odczytany został list Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pana Jacka Wojtasa, skierowany do Dyrektorów Szkół i Placówek, Nauczycieli, Wychowawców i Rodziców z okazji inauguracji Nowego Roku Szkolnego.

Na koniec wystąpienia dyrektor powiedział: "... życzę wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu oraz satysfakcji z wykonane pracy i nauki. W swym postępowaniu pamiętajcie o słowach wypowiedzianych przez flamandzkiego pisarza i duchownego Phila Bosmansa   Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo. Takiego bogactwa życzę wszystkim jak najwięcej".

Następnie głos zabrała Pani Małgorzata Marcinkiewicz wspominając lata, kiedy to uczęszczała do Zespołu Szkół Chemicznych. Ciepło wyrażała się o nauczycielach i o miłej atmosferze panującej w szkole.

Przed częścią artystyczną dyrektor podziękował w imieniu własnym i całego Grona Pedagogicznego przewodniczącej Rady Rodziców Pani Ewie Budziak, której kadencja dobiegła końca. Dziękował za życzliwą współpracę ze szkołą, za czas poświęcony Szkole jak również za to wszystko co Rada Rodziców zrobiła dla Szkoły i samych uczniów przez trzy lata, kiedy to przewodniczącą była Pani Ewa Budziak.   

Oprawę muzyczną podczas mszy św. przygotowała grupa młodzieży ZS nr 3 w Jaśle pod kierunkiem Pani Barbary Reczek. Pani Ewa Łącka przygotowywała uczniów do części artystycznej.

Po uroczystej akademii uczniowie wraz z nauczycielami udali się do sal lekcyjnych zaś uczniowie klas pierwszych zwiedzali szkołę.

/MP/ 

 

 

 

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!