Start
Wycieczka na zaporę w Solinie Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2012 11:33
 FOTO

Solina – Myczkowce, 7.12.2012r

Wycieczka przedmiotowa uczniów kl: I b i II b o specjalności: „Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” Solina - Myczkowce

Zapora solińska jest jedną z największych atrakcji Bieszczadów. Tama w Solinie ma 664 metrów długości o 82 wysokości. W piątek 7 grudnia bieżącego roku, uczniowie o profilu związanym z energią odnawialną z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle mieli okazję obejrzeć wnętrze tamy.

Zapora została została w latach 1961-1968 i jest największą w Polsce betonową zaporą. Jednym z głównych punktów piątkowej wycieczki było właśnie zwiedzenie tamy, gdzie zapoznali się  z  działalnością i funkcjonowaniem zapory należącej do koncernu energetycznego PGE Energia Odnawialna S.A.

Wycieczkę rozpoczęto od prelekcji filmu dotyczącej energii odnawialnej oraz działania i funkcjonowania solińskiej zapory. Po obejrzeniu filmu uczniowie mieli okazję zwiedzić halę produkcyjną elektrowni, galerię nr 1 i 2, podczas ich zwiedzania można było poczuć się jak bohater horroru: ciemne, betonowe korytarze podświetlone nikłym światłem, miejscami wypływająca woda ze ścian poprzez szczeliny.

Elektrownia, która produkuje prąd za pomocą wody z zapory solińskiej mogłaby zasilić między innymi całe miasto Kraków.

Wycieczka przedmiotowa odbyła się pod opieką Pań: Moniki Syzdek, Małgorzaty Czajka oraz Pana Bogusława Wiśniowskiego.

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!