Start Projekty Projekt e-twinning 2006 Warszawa
Projekt e-twinning 2006 Warszawa Drukuj Email
poniedziałek, 17 stycznia 2011 20:41

 

FOTO

 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA OGÓLNOPOLSKICH KONKURSÓW eTWINNING

„NASZ PROJEKT eTWINNING” i „AKTYWNA SZKOŁA”

ORAZ PRZYZNANIA ODZNAK JAKOŚCI eTWINNING QUALITY LABEL

 

Uroczystość odbyła się w dniu 14 czerwca 2006 w Warszawie w Hotelu Kyriad. Zaproszono 27 szkolnych delegacji z całej Polski i przygotowano dla każdego nagrodzonego projektu moduł wystawienniczy, na którym można było wyeksponować plakat dotyczący realizacji zadań podjętych w ramach Akcji eTwinning.

Miłymi Gośćmi byli: Pani Grażyna Ignaczak-Bandych – Dyrektor Generalny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, członek Rady Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Panowie Mirosław Marczewski, Dyrektor Generalny F.R.S.E. i Paweł Poszytek, Dyrektor Programu eLearning, przedstawiciele komisji konkursowej: Pani dr Elżbieta Gajek, Uniwersytet Warszawski, a także Panie Małgorzata Górska i Beata Rola z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli; Pan dr Janusz Trawka; Kuratorzy z wielu województw; koordynatorzy Akcji eTwinning w Polsce; delegacje nagrodzonych szkół: dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie.

Uroczystość prowadził Pan Grzegorz Miśtal, co dla wielu osób było ogromną niespodzianką i radością. Po uroczystym otwarciu uroczystości, przemówieniach oficjalnych i wykładach zaprezentowano wybrane projekty eTwinning:

Przedszkole Publiczne nr 5 w Głogowie - projekt „UNIVERSAL VALUES”, koordynator Dyrektor przedszkola Ewa Kurzak,

Zespół Szkół Samochodowo Budowlanych w Częstochowie - projekt „Młodzi Reporterzy. The Young Reporters Projekt”, koordynator Anna Sosnowska,

Zespół Szkół Nr 3 w Jaśle - projekt „Yummy, yummy, yummy!”, koordynator Łukasz Kluszczyk

W przerwie można było podziwiać wystawę szkolnych plakatów najlepszych projektów eTwinning w Polsce.

A w drugiej części uroczystości nastąpiło wręczenie certyfikatów i krótkie prezentacje nagrodzonych instytucji.


Laureaci konkursu „Nasz projekt eTwinning – II edycja” i „Aktywna szkoła”, a także zdobywcy Odznak Jakości eTwinning Quality Label

Przedszkole Publiczne nr 5 w Głogowie za projekt „UNIVERSAL VALUES” otrzymało Odznakę Jakości eTwinning Quality Label. Certyfikat i nagrodę (pakiet Wydawnictwa Nowa Era, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski)) odebrała Pani Ewa Kurzak – Dyrektor przedszkola i jednocześnie koordynator projektu. Projekt „UNIVERSAL VALUES” zajął pierwsze miejsce w konkursie europejskim eTwinning w kategorii zasoby cyfrowe dla dzieci w wieku 5 - 12 lat; projekt jest realizowany razem z hiszpańskim partnerem Escuela Infantil Gloria Fuertes; Gijón, Hiszpania; koordynator Maria Piedad Avello. Nagrodą w konkursie był czterodniowy obóz na wyspie Lanzarote przedstawicieli zwycięskiego partnerstwa. Obóz, którego tematyką były technologie ICT, odbył się w kwietniu 2006 roku. Projekt jest także laureatem I edycji konkursu „Nasz projekt eTwinning”.

Zespół Szkół Samochodowo Budowlanych w Częstochowie za projekt „Młodzi Reporterzy. The Young Reporters’ Projekt” otrzymał Odznakę Jakości eTwinning Quality Label.
Przypominamy, że ten projekt zajął drugie miejsce w konkursie eTwinning w kategorii: szkolna współpraca uczniów w wieku 13 – 19 lat. Partnerstwo prowadzi szkoła polska - Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie, koordynatorem jest Anna Sosnowska i szkoła ze Słowacji - Združená stredná škola dopravná Martin-Priekopa, Martin, koordynatorem jest Zuzana Christozova. Projekt ten został także laureatem I edycji konkursu „Nasz projekt eTwinning”.
Szkoła w nagrodę otrzymała pamięć USB, pakiet Microsoft Office i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Katolickie Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie za projekt „Our Ancestors - Charm of Old-fashioned Photographs” zostało laureatem Odznaki Jakości eTwinning Quality Label. Ten projekt jest laureatem I edycji konkursu „Nasz projekt eTwinning”.
Koordynator: Alicja Kościelna, Paulina Kuźmo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Opolu za projekt „eMeeting” otrzymuje Odznakę Jakości eTwinning Quality Label. Przypominamy, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Opolu została laureatem I edycji konkursu „Nasz projekt eTwinning”. Koordynatorem projektu jest Bronisława Niespor. Szkoła otrzymała pakiet Wydawnictwa Nowa Era, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).


Zespół Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Opolu za projekt „NATURE AND HUMAN ACTIVITY” został laureatem Odznaki Jakości eTwinning Quality Label. Ten sam został wyróżniony w I edycji konkursu „Nasz projekt eTwinning”. Koordynatorem projektu jest Izabela Kołodziejczyk. Szkoła w nagrodę otrzymała pamięć USB, pakiet Microsoft Windows i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Zespół Szkół Nr 3 w Jaśle za projekt „Yummy, yummy, yummy!” otrzymał Odznakę Jakości eTwinning Quality Label. Projekt został wyróżniony w I edycji konkursu „Nasz projekt eTwinning”. Koordynator - Łukasz Kluszczyk wraz ze szkolną delegacją odebrali nagrody: pamięć USB, grę Microsoft Symulator i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przecieszynie za projekt „Rebuilt Our Past” zdobył Odznakę Jakości eTwinning Quality Label. Koordynator to Maria Zaor. Szkoła otrzymała pakiet Wydawnictwa Nowa Era, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim za projekt „Beyond Distances” otrzymał Odznakę Jakości eTwinning Quality Label, Koordynatorem projektu jest Ewa Krzywicka-Dzioch. Szkoła otrzymała pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie za projekt „Culture in a Box” zostało laureatem Odznaki Jakości eTwinning Quality Label. Koordynator Pani Mirosława Żołna odebrała nagrody: pamięć USB, grę Microsoft Symulator i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Szkoła Podstawowa w Gorzycach za projekt „Children from Other Countries” jest laureatem Odznaki Jakości eTwinning Quality Label. Koordynator Anna Bąk. Szkoła otrzymała pakiet Wydawnictwa Nowa Era, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. J.F. Kennedy'ego w Bytomiu za projekt „Teenagers' eMagazine” zdobył Odznakę Jakości eTwinning Quality Label. Koordynator Barbara Romanowska-Kruszyńska. Szkoła otrzymała pamięć USB, grę Microsoft Symulator i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu za projekt „Okologisches Jar” otrzymał Odznakę Jakości eTwinning Quality Label. Koordynator Vitalina Kowalska. Szkoła otrzymała pamięć USB, grę Microsoft Symulator i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu za projekt „Castles of Europe” uzyskało Odznakę Jakości eTwinning Quality Label. Koordynator Marzanna Miąsko. Szkoła otrzymała pamięć USB, grę Microsoft Symulator i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).Kategoria wiekowa 3 - 6 lat
Przedszkole Publiczne nr 3 w Zabrzu za projekt „Środowisko naturalne w różnych krajach” zostało laureatem konkursów „Nasz projekt eTwinning – II edycja” i „Aktywna szkoła”.
Koordynator: Ludomira Borys-Paradysz.
Przedszkole w nagrodę otrzymało oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pakiet dla przedszkolaków Wydawnictwa Nowa Era, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Kategoria wiekowa 7 – 12 lat
I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim za projekt „Virtual Bridge Connects Us” to laureat I miejsca konkursu „Nasz projekt eTwinning – II edycja” i Odznaki Jakości eTwinning Quality Label.
Koordynator: Beata Lenartowicz i Alicja Krystosiuk.
Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pakiet dla szkół podstawowych Wydawnictwa Nowa Era, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu za projekt „Our Music Inspirations” zdobyła II miejsce w konkursie „Nasz projekt eTwinning – II edycja”, a także Odznakę Jakości eTwinning Quality Label
Szkoła zrealizowała także projekt „E-Exploring of New Horizons” - wyróżniony w konkursie „Nasz projekt eTwinning” w styczniu 2006 r., a teraz otrzymała dla tego projektu Odznakę Jakości eTwinning Quality Label.
Koordynator: Katarzyna Sopolińska.
Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pakiet dla szkół podstawowych Wydawnictwa Nowa Era, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

III miejsce
Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie za projekt „Discovering Europe” została laureatem III miejsca w konkursie „Nasz projekt eTwinning – II edycja” i zdobyła Odznakę Jakości eTwinning Quality Label
Koordynator: Anna Szczepaniak.
Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pakiet dla szkół podstawowych Wydawnictwa Nowa Era, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Wyróżnienie
Szkoła Podstawowa nr 52 w Częstochowie za projekt „Historia wokół zamku zaklęta” – ścieżka dydaktyczna jako metoda aktywna – otrzymała wyróżnienie w konkursie „Nasz projekt eTwinning – II edycja”. Koordynator: Małgorzta Piekarczyk, Jolanta Lichota Aboud, Elżbieta Gumuła. Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pakiet dla szkół podstawowych Wydawnictwa Nowa Era, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Kategoria wiekowa 13 – 15 lat
I miejsce ex aequo
Gimnazjum nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Koluszkach za projekt „Sąsiedzi-przyjaciele” zostało laureatem I miejsca ex aequo konkursu „Nasz projekt eTwinning – II edycja” i laureatem Odznaki Jakości eTwinning Quality Label. Koordynator: Urszula Chachulska-Tomaszczak. Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pakiet Microsoft Windows, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

i
Gimnazjum Nr 3 im. Józefa Pukowca w Rybniku za projekt „Environmental Problems in Silesia – Causes and Cures” zajęło I miejsce ex aequo w konkursie „Nasz projekt eTwinning – II edycja”. Koordynator: Wojciech Wasylko. Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pakiet Microsoft Windows, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

III miejsce
Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku za projekt „You and Me – European Citizens” zdobyło III miejsce w konkursie „Nasz projekt eTwinning – II edycja”. Koordynator: Izabela Lipowska. Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pakiet Microsoft Windows, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).


Wyróżnienie
Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Luborzycy za projekt „In varietate concordia (from „Jedność w różności” to „Unitá nella diversitá”)” otrzymało wyróżnienie w konkursie „Nasz projekt eTwinning – II edycja” i Odznakę Jakości eTwinning Quality Label. Koordynator: Irena Raźny. Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Kategoria wiekowa 16 – 19 lat
I miejsce
V Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana w Sosnowcu za projekt „Matematyka bez granic - matematyka w różnych dziedzinach naszego życia” zostało laureatem I miejsca w konkursie „Nasz projekt eTwinning – II edycja”. Koordynator: Jolanta Grzywnowicz. Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pakiet Microsoft Office, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).


II miejsce
VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Katowicach za projekt „The Twinning Game” zdobyło II miejsce w konkursie „Nasz projekt eTwinning – II edycja” i Odznakę Jakości eTwinning Quality Label. Koordynator: Leszek Jabłoński. Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pakiet Microsoft Office, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).


III miejsce
X Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Katowicach za projekt „Different Countries - Common Aims" zostało laureatem III miejsca w konkursie „Nasz projekt eTwinning – II edycja” i laureatem Odznaki Jakości eTwinning Quality Label. Koordynator: Anna Włudarczyk-Dudzic. Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pakiet Microsoft Office, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).


Wyróżnienia:
ZSTiO im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu za projekt „Breaking the Stereotypes” otrzymała wyróżnienie w konkursie „Nasz projekt eTwinning – II edycja”. Koordynator: Grzegorz Forc. Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).

Górnośląskie Centrum Edukacjyne w Gliwicach za projekt „Z Teneryfy do Polski na mrugnięcie oka” także zostało wyróżnione w konkursie „Nasz projekt eTwinning – II edycja”. Koordynator: Barbara Kostka. Szkoła w nagrodę otrzymała oprogramowanie antywirusowe MKS-VIR, pamięć USB i Glosariusz terminów i pojęć (angielsko-polski i polsko-angielski).


Opolski Kurator Oświaty Pan Leszek A. Zając składał serdeczne gratulacje szkołom laureatkom z województwa opolskiego, a także dziękował za współpracę opolskiemu koordynatorowi Akcji eTwinning Pani Halinie Pilarz.

Organizatorzy gorąco dziękowali wszystkim przybyłym na tę uroczystość. Wyrazili nadzieję, że dalsze działania podejmowane w ramach Akcji eTwinning będą równie owocne i będzie to kolejna okazja do miłego spotkania.

/źródło - http://www.etwinning.pl/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
optimeks  Trafunek    

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!