Start Wycieczki Rowerem do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu wrzesień 2011r.
Rowerem do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu wrzesień 2011r. Drukuj Email
piątek, 30 września 2011 21:05

GALERIA FOTO

Dnia 23 września 2011r. po raz kolejny zorganizowano dla chętnych uczniów naszej szkoły wycieczkę rowerową, tym razem do Żarnowca.
W wyjeździe tym uczestniczyli następujący uczniowie : z klasy
Ib – Konrad Dubiel, Sławomir Sterkowicz, Kamil Konieczny, Paweł Osika, Paweł Szydło, Łukasz Zawiliński,
Id – Klaudia Janik, Dominika Kurowska,
Ie – Kamil Klimkiewicz, Łukasz Rakoczy, Szymon Mastej, Damian Furman
IIj – Przemysław Prugar, Łukasz Nawracaj, Mateusz Lipian,
IIIe – Marek Ziobrowski,
IVe – Mateusz Juszczyk.
Opiekę pełnili na wycieczce nauczyciele: Paweł Dacyl, Agnieszka Maczuga i Krzysztof Krupiński.
Około godziny 8.15 uczestnicy wycieczki wystartowali spod szkoły w stronę Żarnowca. Przy sprzyjającej pogodzie pokonano ciekawą trasę,  wiodącą bocznymi drogami asfaltowymi i szutrowymi w bliskim sąsiedztwie rzeki Jasiołki (Jasło – Hankówka – Roztoki – Dobrucowa – Brzezówka – Jedlicze Męcinka – Jedlicze – Żarnowiec).
Po dotarciu do Żarnowca rowerzyści zwiedzili Muzeum Marii Konopnickiej a następnie udali się do pobliskiej Pizzerii Casablanka na zasłużony posiłek i odpoczynek.
Droga powrotna prowadziła przez miejscowości Jedlicze – Potakówka – Tarnowiec – Czeluśnica – Wolica – Hankówka – Jasło.
Wycieczkę zakończono około godziny 15.00 na rynku w Jaśle.
Wszyscy uczestnicy bez wyjątku spisali się znakomicie, w dobrej kondycji i tempie pokonano blisko
50-cio kilometrową trasę, a dobrze przygotowany sprzęt ani raz nie zawiódł.

/PD/