Start
SUKCESY UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 „CHEMIKA” W JAŚLE Drukuj Email
piątek, 19 czerwca 2020 12:52

 

SUKCESY UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 „CHEMIKA” W JAŚLE

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z języka niemieckiego „Olimpus”

I MIEJSCE W KRAJUMałgorzata Dziedzic

 

Zuzanna Filipak – tytuł laureata

Paweł Sendra – tytuł laureata

Uczniów przygotowała pani Monika Żmigrodzka , pani Beata Woźniak i pani Monika Syzdek.

19 maja 2020 r. odbyła się wiosenna sesja Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej
z języka niemieckiego „Olimpus”.
Wzięło w niej udział 22 uczniów z naszej szkoły z klas
I, II i III. Konkurs był podzielony na kategorie wiekowe i na poziomy (oddzielnie klasy pierwsze po gimnazjum i po szkole podstawowej). Zadaniem konkursowym był test wielokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Za jedno pytanie uczeń maksymalnie mógł uzyskać 4 punkty, a minimalnie -4 punkty. Aby uniknąć w ostatecznej klasyfikacji ujemnej ilości punktów, każdy uczestnik otrzymywał 120 punktów. W związku z powyższym uczeń odpowiadając na wszystkie pytania błędnie uzyskiwał 0 punktów w końcowej klasyfikacji,
a gdy odpowiedział na wszystkie pytania poprawnie uzyskiwał 240 pkt.

XII edycja konkursu na projekt historyczny „Póki nie jest za późno” Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

Sukces uczniów naszej szkoły: Mateusz Palar, Damian Woliński, Paweł Sendra

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3, mimo epidemii koronawirusa, zdołali z sukcesem ukończyć prace nad projektami historycznymi przygotowywanymi w ramach XII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego organizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych „Póki nie jest za późno”. Ideą tego konkursu jest rozbudzenie zainteresowania historią
i współczesnym stanem miejsc, obiektów i znaków pamięci na terenie Polski oraz miejsc autentycznych wydarzeń historycznych, nieupamiętnionych dotychczas w trwały, materialny sposób, a także losami świadków historii bezpośrednio związanymi z tymi miejscami. Tematyka prac dotyczy wojen i konfliktów zbrojnych XX wieku.

Przygotowany przez Mateusza Palara i Damiana Wolińskiego film dokumentalny
pt. „Kryptonim Jaskółka” otrzymał 136,5 pkt i zajął 10 miejsce w konkursie (na 25 miejsc), a projekt Pawła Sendry „Kampania wrześniowa” uzyskał 98,5 pkt. Film „Kryptonim Jaskółka” poświęcony jest akcji zrzutów zaopatrzenia dla oddziałów partyzanckich działających w okolicach Jasła i Krosna. Uczniowie pokazali miejsce zrzutu amunicji
w Bieździadce i przedstawili wydarzenia wiosny1944 roku. W filmie został również umieszczony fragment rozmowy uczniów Zespołu Szkół nr 3 ze świadkiem historii panem Edwardem Grzebieniowskim, który opowiadał o tych wydarzeniach podczas spotkania. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowały: pani Agata Rabsztyn, pani Danuta Pociask i pani Katarzyna Szot.

Film można obejrzeć na YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=IciVdk-zcS4&t=2s

Sukcesy w sporcie

 

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy podał oficjalne wyniki rywalizacji szkół województwa podkarpackiego. Zespół Szkół nr 3 w Jaśle uzyskał najlepszy wynik wśród szkół powiatu jasielskiego. W klasyfikacji końcowej w kategorii „Licealiada” wśród 160 szkół
w województwie  Zespół Szkól nr 3 w Jaśle znalazł się na 62 miejscu uzyskując 142 punkty.

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!