Start
Wigilia dla ubogich Drukuj Email
piątek, 03 stycznia 2020 14:55

 

23 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle odbyła się wigilia dla osób ubogich i samotnych. Głównym organizatorem spotkania była Caritas Diecezji Rzeszowskiej, oddział w Jaśle.

Przy  wigilijnym  stole obok licznie przybyłych mieszkańców powiatu jasielskiego zasiedli między innymi:  bp Jan Wątroba, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej – ks. Piotr Potyrała, p. senator Alicja Zając, p. europoseł Bogdan Rzońca,  p. Robert Snoch - przewodniczący Rady Powiatu, p. Ryszard Pabian - Burmistrz Jasła wraz z przewodniczącym Rady Miasta p. Henrykiem Rakiem, p. Wojciech Piękoś - wójt Gminy Jasło oraz ks. dziekan Zbigniew Irzyk.

Zgromadzonych gości przywitał ks. Marian Putyra- dyrektor Caritas oddział w Jaśle. Następnie harcerze z drużyny „Lisy” przekazali na ręce ks. biskupa betlejemskie światło pokoju. Bp. Jan przeczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, odmówił modlitwy i pobłogosławił opłatki.

Ksiądz Biskup złożył wszystkim życzenia świąteczne, życząc byśmy mieli otwarte oczy, by dostrzec Zbawiciela w otaczającym nas świecie. Dostrzec i przyjąć…

Następnie była okazja do indywidualnych życzeń i łamania się opłatkiem.

Wieczerza wigilijna minęła w przyjaznej atmosferze. Były kolędy, wzruszenie i wiara.

W organizacji i przebiegu spotkania bardzo dużą rolę odegrało nasze Szkolne Koło Caritas.

Nasi wolontariusze przygotowali dla wszystkich uczestników wigilii paczki żywnościowe. Nakryli stoły i pełnili obsługę kelnerską

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym  w to dzieło. Dziękuję chłopakom z kl. 3h wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Korzeń, dziękuję członkom naszego SKC za poświęcony czas, waszą piękną pracę i za to, że zawsze mogę na WAS liczyć!!!

Zapraszam do fotorelacji z tego wydarzenia.

BR

FOTOGALERIA

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!