Start
Wigilia w SOSW Drukuj Email
piątek, 20 grudnia 2019 14:22

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

 

 

19 grudnia uczniowie naszej szkoły – 15 osób z klas I GD, I GF, I PD, II F, III C pod opieką szkolengo pedagoga jako wolonatriusze pomagali przy organizacji  wigilii dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle. Nasi uczniowie od kilku lat angażują się w pomoc na rzecz uczniów i osób z niepełnosprawnościami we współpracy z SOSW.

Uczniowie zawsze chętnie podejmują takie działania. Dzięki nim uczą się pracy zespołowej, są dynamiczni, pogodni, pomysłowi, kształcą umiejętność organizowania pracy własnej, są odpowiedzialni, życzliwi i otwarci na potrzeby innych. Rozwijają w sobie empatię, przełamują własne bariery i stereotypy na temat niepełnoprawności.

To była przyjemność wraz z nimi pracować i radość, że są tak pełni życzliwości, otwarci i chętni do pracy. Intergracja ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami to ważna i cenna lekcja wrażliwości społecznej i wzajemnego szacunku.

Dziękuję – pedagog szkolny

FOTOGALERIA

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!