Start
Zabawa integracyjna dla klas pierwszych Drukuj Email
wtorek, 12 listopada 2019 12:44

 

30 października po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbyły się tzw. "Otrzęsiny" klas pierwszych. Wydarzenie to miało na celu, pomoc nowym uczniom naszej szkoły w jeszcze lepszym zaaklimatyzowaniu się.

Każda klasa miała za zadanie przebrać się za wylosowane wcześniej postacie. Były wśród nich: księżniczki, piraci, robotnicy oraz wiele innych.

Dla uczniów przygotowane zostały przeróżne konkurencje, a oni wykonywali je z pełnym zaangażowaniem. Za wykonanie każdego zadnia jury (w skład, którego wchodziła dyrekcja oraz starsi koledzy) przyznawało punkty.

Zadania polegały m.in. na:

☆ zaśpiewaniu piosenki,

☆ narysowaniu swojego wychowawcy,
☆ zaprezentowaniu w zabawny sposób wylosowanego przedmiotu,
☆ rozwiązaniu zagadki.

Nagrodą za zdobycie największej ilości punktów był dzień bez sprawdzianów kartkówek i odpowiedzi ustnej. Zwycięską drużyną okazała się klasa 1Gf.

Po wykonaniu wszystkich zadań odbyła się dyskoteka.

Sprawdziliśmy, jak cała zabawa podobała się pierwszoklasistom:- „Otrzęsiny? To było naprawdę super doświadczenie. Nie wiedziałam, że ludzie mający wspólny cel będą tak zawzięcie ze sobą rywalizować mając przy tym dużo zabawy i śmiechu. Ja się bawiłam świetnie i każdemu to polecam” ~ZUZANNA  

- „Wszyscy świetnie się bawili, a ci, których nie było mogą już żałować. Najbardziej podobała mi się konkurencja z rysowaniem wychowawczyni.” ~WERONIKA 

- „Mi się bardzo podobało, ponieważ pomogło to w zaciśnięciu więzi w klasie i było to takie na luzie. Było bardzo zabawnie i fajnie się bawiliśmy.” ~OLIWIA 

- „Otrzęsiny? Jak najbardziej mi się podobały. Była to fajna okazja do poznania i integracji z naszymi rówieśnikami. Dobry nastrój dopełniły ciekawe zabawy, które sprawiły wielką frajdę.” ~ WIKTOR 

Po wypowiedziach uczniów możemy stwierdzić, że otrzęsiny były „strzałem w dziesiątkę”. Organizatorom serdecznie dziękujemy, a uczniom klas pierwszych życzymy samych miłych chwil spędzonych w murach "Chemika".

 

FOTOGALERIA

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!