Start
Prace porządkowe na Cmentarzu Wojennym z I Wojny Światowej nr 36-37 w Podzamczu Drukuj Email
sobota, 02 listopada 2019 09:36

Włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta, 15 października 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 z klasy 2C wraz z wychowawcą, mgr Agatą Rabsztyn, wykonali prace porządkowe na Cmentarzu Wojennym z I Wojny Światowej nr 36-37 w Podzamczu.

Nasza szkoła jest obecna w historii tego obiektu od 2008 r. kiedy to został on przekazany pod opiekę ZS nr 3 zarządzeniem ówczesnego Burmistrza Miasta Jasła. Pierwsze prace porządkowe wykonano w 2009 r., a od 2014 r. obiektem zajmują się społeczni opiekunowie zabytków: pani A. Chłopek, A. Maczuga, A. Rabsztyn oraz młodzież „Chemika”. Ich wspólna praca przyniosła wspaniałe efekty tak w sferze materialnej, jak i niematerialnej gdyż uczniowie poświęcając swój czas na opiekę nad grobami nieznanych żołnierzy, poległych ponad 100 lat temu, mogą uświadomić sobie jak ważna jest pamięć o zmarłych oraz dowiedzieć się czegoś o losach naszego regionu w czasach Wielkiej Wojny.

/AR/

FOTOGALERIA

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!