Start
„Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III” Drukuj Email
wtorek, 29 października 2019 09:34

Uczniowie klas II c i II f w ramach przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” uczestniczyli w projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”

Projekt dotyczy programu Polska Wschodnia 2014-2020 wpisującego się z założenia strategii Europa 2020 i Strategii Rozwoju Kraju 2020. Fundusze Europejskie przeznaczane są w ramach Programu m.in. na wsparcie mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie innowacyjnej działalności i tworzenie nowych modeli biznesowych w celu internacjonalizacji działalności MŚP.

W czasie zajęć uczniowie obejrzeli film „Wyścig o sukces w biznesie” prezentujących w żartobliwy sposób problemy na jakie napotykają startujące firmy.

Zapoznali się również z modelem biznesowym CANVAS  i mieli możliwość stworzenia własnego planu w ramach zajęć warsztatowych.

Najciekawszą częścią zajęć były rozgrywki w  grę planszową „CZAS NA START-UP”. Jest to towarzyska gra planszowa , w której gracze wcielają się w młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Gra wymaga skupienia, rozwagi i refleksu. Po zajęciach najbardziej zainteresowani uczniowie utworzyli 2 drużyny, które będą reprezentować naszą szkolę na rozgrywkach wojewódzkich Turnieju gry planszowej „Czas na Start-up!”, organizowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach akcji edukacyjnej  „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”.

 

TRZYMAJCIE   KCIUKI !

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!