''Słodki" Dzień Papieski w Chemiku Drukuj Email
środa, 23 października 2019 12:03

16. października 2019 r. w 41. Rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską papieża Św. Jana Pawła II obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski.

Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przygotowała z tej okazji okolicznościową  gazetkę, a katecheci,  w ramach lekcji religii, przeprowadzili katechezy związane z osobą Papieża Polaka.

Nie zabrakło także kremówek papieskich, które wolontariusze z SKC rozprowadzali wśród  społeczności szkolnej.

Całkowity dochód ze sprzedaży kremówek zasilił konto fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która swoją opieką obejmuje kilkanaście tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Są to uzdolnione dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin, którzy dzięki stypendiom mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dnia Papieskiego w naszej szkole.

Na koniec kilka myśli- wskazań dla młodzieży od Św. Jana Pawła II:

"Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą".

(Homilia, Rzym, 1979 r.)

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali".

(Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.)

"Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł! Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania".

(List do młodych całego świata, 1985 r.)

"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować".

(Spotkanie z młodzieżą, Gdańsk, 1987 r.)

BR