Start
Kwiaty na talerzu-wspomnienie lata Drukuj Email
czwartek, 26 września 2019 10:02

 

 

Są kolorowe i mają piękny zapach, a do tego zupełnie niekonwencjonalnie ozdobią niejedną potrawę. Jadalne kwiaty stosuje się nie tylko w celach dekoracyjnych, lecz także leczniczych – słyną z wielu cennych właściwości prozdrowotnych.

Wykorzystywanie kwiatów do celów kulinarnych to wiekowy zwyczaj, stosowano je już w starożytności. Wprowadzanie kwiatów jadalnych do menu ma same zalety: kwiatowe herbaty, sałatki, przystawki, desery, to bogactwo smaków i składników odżywczych. Silne działanie lecznicze niektórych gatunków wynika z właściwości przeciwutleniających. Wiele badań naukowych dowodzi, że w kwiatach znajduje się więcej przeciwutleniaczy niż w owocach! Niewiele osób wie, że możemy do potraw dodawać m.in. nasturcje, lawendę, nagietki, aksamitki, begonie, bratki, chryzantemy, kwiaty dyni i cukinii, dalie, róże, stokrotki.

W dniu 19 września 2019 r. uczniowie klasy II c kelner przygotowali prezentację Kwiaty na talerzu – wspomnienie lata. W projekcie wykorzystano kwiaty jadalne, które stanowiły składnik potraw oraz element dekoracji stołów. Temat cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy z zaangażowaniem wykonali prezentacje.

FOTOGALERIA

/MP/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!