Spartakiada 2019 r. Drukuj Email
środa, 02 października 2019 14:43

28.09.2019 r. odbyła się w Jaśle kolejna, już XVIII,  edycja Spartakiady – Olimpiady dla dzieci niepełnosprawnych.

Tradycyjnie  Spartakiada rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. w koście  p.w. M.B. Częstochowskiej w Jaśle. Eucharystii przewodniczył ks. dr Marian Putyra- dyrektor jasielskiej Caritas, a kazanie wygłosił ks. Radosław Banaś – katecheta ZSM nr 3 w Jaśle.

Po wspólnej modlitwie w radosnym korowodzie uczestnicy Spartakiady przeszli do Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, gdzie zostały rozegrane poszczególne konkurencje sportowe. Młodzi sportowcy konkurowali między innymi w rzucie piłką do kosza, pokonywali tor przeszkód, strzelali gole oraz grali w kręgle. Zabawom towarzyszyła radosna atmosfera , a uczestnicy stosowali zasadę fair play .

W Spartakiadzie, jak co roku,  brali udział przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunką.

Nasi wolontariusze SKC przygotowali oprawę liturgiczną Mszy Św. oraz pomagali w zmaganiach sportowych  młodym sportowcom.

Bardzo serdecznie dziękuję młodzieży za zaangażowanie,  za poświęcony czas  i pomoc w organizacji i przebiegu Spartakiady.

BR