Start
Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy Drukuj Email
środa, 02 października 2019 11:51

 

25.09.2019 r. maturzyści wraz z wychowawcami i katechetami uczestniczyli w diecezjalnej pielgrzymce maturzystów w Częstochowie.

Licznie zgromadzonych na Jasnej Górze  pielgrzymów przywitał ks. dr Krzysztof Golas, duszpasterz młodzieży diecezji rzeszowskiej. Następnie ks. Marcin Tomasik wygłosił katechezę, w której zwrócił uwagę jak ważna jest relacja człowieka z Panem Bogiem w przeżywaniu swojej młodości i przemianie życia.

Kolejnym punktem pielgrzymki było nabożeństwo pokutne z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Była również możliwość osobistej modlitwy przed wizerunkiem Czarnej Madonny, ale i  czas na zwiedzania skarbów Jasnej Góry.

Punktualnie o godz. 13.00 w Bazylice została odprawiona Msza Św. koncelebrowana, sprawowana w intencji maturzystów.  Homilię wygłosił Bp Edward Białogłowski.  Ks. Biskup nawiązał do historii Polski i ważnych  wydarzeń dla każdego Polaka oraz, nawiązując do słów Ewangelii, wskazał wartości którymi powinien kierować się w życiu chrześcijanin.

Po Eucharystii w kaplicy cudownego Obrazu w modlitwie różańcowej pielgrzymi zawierzyli swoje sprawy za przyczyną Maryi Panu Bogu.  Maturzyści prosili nie tylko o dobrze zdane egzaminy, ale i o światło Ducha Świętego na czas wyborów życiowych.

W drodze do domu odwiedziliśmy jeszcze Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach.

Czas pielgrzymki minął bardzo szybko. Było to czas modlitwy i refleksji,  bardzo osobistego spotkania sam na sam z Bogiem.

Teraz przed maturzystami czas ciężkiej, wytężonej pracy.

Życzymy wytrwałości, cierpliwości i mądrości!

BR

FOTOGALERIA

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!