Start
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 Drukuj Email
piątek, 06 września 2019 00:00

 

2 września rozpoczął się w Chemiku nowy rok szkolny.

Nauczyciele i uczniowie zainicjowali go  w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej na uroczystej mszy świętej. Nabożeństwo uświetnił występ scholi pod przewodnictwem p. mgr Barbary Reczek.

Następnie wszyscy udali się na spotkanie z dyrekcją szkoły. Apel prowadziła p. dyr. mgr Agnieszka Chłopek, która serdecznie przywitała zgromadzonych. W swoim wystąpieniu wyraziła nadzieję, że wszyscy odpoczęli w czasie wakacji, nabrali sił i zapału do pracy.

Ze szczególną troską  zwróciła się do pierwszoklasistów, rozpoczynających nowy etap swojego życia w naszej szkole. Podkreśliła, że jest to rok wyjątkowy, gdyż  edukację zaczynają absolwenci gimnazjum i podstawówki. W Zespole Szkół nr 3 będzie się uczyć 600 uczniów.

Pani dyrektor przypomniała, że rozpoczęcie roku szkolnego zbiega się z tragiczną rocznicą wybuchu II wojny światowej - największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości; wojny, która pochłonęła miliony ofiar. Zwracając się do uczniów, zaznaczyła, że ich rówieśnicy 80 lat temu zostali pozbawieni prawa do nauki. Dlatego też w dalszym przemówieniu uwrażliwiała młodzież, żeby szanowała to, że żyje w wolnym, demokratycznym państwie.

W dalszej części inauguracji p. dyrektor Agnieszka Chłopek odczytała poniższy list skierowany do społeczności szkolnej od pana Adama Pawlusia - Starosty Jasielskiego.

List Starosty Jasielskiego

Następnie dyrektor szkoły powitała nowo zatrudnionych nauczycieli oraz przedstawiła pierwszym klasom wychowawców. Po akademii uczniowie udali się na spotkanie z nauczycielami.

FOTOGALERIA

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!