Start
Prace porządkowe na Cmentarzu Wojennym Drukuj Email
sobota, 08 czerwca 2019 09:39

 

 

 

6 czerwca 2019 r. ochotnicy z klasy 1C wraz z wychowawcą, mgr Agatą Rabsztyn oraz mgr Agnieszką Maczugą, wykonali prace porządkowe na cmentarzu Wojennym z I Wojny Światowej nr 36 i 37 w Podzamczu. Opieka nad miejscami pamięci to sposób na okazanie szacunku dla tych, którzy w tragicznych okolicznościach wojennych polegli na wzgórzach powiatu jasielskiego i gorlickiego podczas bitwy gorlickiej w maju 1915 r. Dla wszystkich poległych Oddział Grobów Wojennych Komendantury Wojennej w Krakowie utworzył 378 niepowtarzalnych cmentarzy wojennych, na których pochowano obok siebie 60 tys. dawnych przeciwników z obu stron frontu w Galicji, reprezentujących armie trzech cesarzy, kilka wyznań i kilkanaście narodowości. Nie zapomnijmy o ich ofierze, bo była ona wstępem do odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

http://www.cmentarze.gorlice.net.pl/bitwa.htm

 

FOTOGALERIA

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!