Antoniański Dar Serca 2019 Drukuj Email
poniedziałek, 10 czerwca 2019 11:36

5.06.2019 r. odbył się w naszej szkole III Festiwal Piosenki, zorganizowany w ramach akcji Antoniański Dar Serca.

Motywem przewodnim tegorocznego ADS są słowa Pana Jezusa: „Byłem głodny, a daliście Mi jeść”.

Antoniański Dar Serca wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi ubogich i w trudnej sytuacji życiowej, a celem akcji jest zbiórka funduszy na cele charytatywne, w tym roku na zakup ultrasonografu do Specjalistycznego Szpitala w Jaśle.

Dzieci i młodzież jasielskich szkół włączają się w tę akcję, przygotowując programy artystyczne. Uczniowie naszej szkoły w ramach ADS wystąpili, prezentując przygotowane utwory, piosenki, poezję i koncert skrzypcowy.

Podczas prezentacji wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas prowadzili kwestę, a zebrane fundusze wpłacono na konto Antoniańskiego Daru Serca.

Jury w składzie: p. mgr Katarzyna Szot, p. mgr Małgorzata Wesołowska, p. mgr Barbara Reczek,

p. mgr Andrzej Kukla i ks. mgr Krzysztof Książek postanowiło przyznać kolejne miejsca:

I miejsce: Marzena Sendrcka z kl. 3f

II miejsce: Aleksandra Praskowicz z kl. 3d

III miejsce: Maria Machowska z kl. 1c0

Wszystkim artystom gratulujemy pięknych występów, a na kolejny Festiwal zapraszamy już za rok.

KSz BR