Bene Meritus 2019 Drukuj Email
wtorek, 11 czerwca 2019 11:45

W dniu 4 czerwca dziesięciu  uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu odebrało  wyróżnienia „Bene Meritus – dobrze zasłużony” przyznane przez Zarząd Powiatu w Jaśle. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Wyróżnieni uczniowie swoje nagrody otrzymali z rąk Starosty Jasielskiego - Adama Pawlusia.

Zgodnie z regulaminem kandydatów do wyróżnienia „Bene Meritus – dobrze zasłużony” zgłaszają wychowawcy klas po zasięgnięciu opinii samorządu klasowego, następnie Rada Pedagogiczna wyłania jednego ucznia i przedstawia go Zarządowi Powiatu w Jaśle wraz z prezentacją jego osiągnięć.

Wyróżnienie „Bene Meritus” otrzymują uczniowie, którzy osiągają znakomite wyniki w nauce, reprezentują swoją szkołę w konkursach, olimpiadach i turniejach, angażują się w działalność samorządu szkolnego, są organizatorami życia szkoły, propagują wśród rówieśników wartościowe formy rozwijania zainteresowań, rozrywki i rekreacji oraz wykazują pomoc, życzliwość i uczynność w stosunku do kolegów.

W tym roku szkolnym uczniem Zespołu Szkół nr 3, który otrzymał wyróżnienie „Bene Meritus” jest Bartosz Chmura – uczeń 2 klasy technikum analityk.
Bartoszowi gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.Smile