Start
III miejsce w „XXVII Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK” Drukuj Email
sobota, 25 maja 2019 11:48

 

 

22 maja 2019 r. szkolna drużyna pierwszej pomocy przedmedycznej w składzie: Marlena Śliwa, Joanna Rutana, Natalia Leśniak, Anna Węgrzyn i Jan Źrebiec uczestniczyła w „Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK” pod hasłem ”Pomóż - chcę żyć”.

Uczniowie klasy II d udzielali pierwszej pomocy w następujących symulacjach: tonięcie, histeria/panika, omdlenie, rana kończyny dolnej i głowy, nóż w brzuchu, krwotok z nosa, drgawki, utrata przytomności dorosłego i dziecka, poszkodowany bez oddechu, zawał, upadek z wysokości, ciało obce w ranie, wypadek samochodowy, złamanie nogi i ręki.

 

Młodzież wykazała się wiedzą i umiejętnościami nabytymi w I klasie na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa oraz samodoskonaleniem pod kierunkiem merytorycznym p. Edyty Jamrogiewicz.

Opiekę podczas wyjazdu sprawowała p. Elżbieta Szpak – szkolny koordynator Polskiego Czerwonego krzyża.

Gratulujemy!

FOTOGALERIA

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!