VI Wojewódzki Konkurs ,,Śladem Wielkich Polaków'' - Juliusz Słowacki Drukuj Email
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 21:43

,, Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec;
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!"

03.04.2019 r. w Jarosławiu odbył się finał VI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Śladem Wielkich Polaków" - Juliusz Słowacki.

Cele Konkursu:

• Utrwalenie pamięci o Juliuszu Słowackim jako wielkim Polaku.
  • Rozbudzanie zainteresowania twórczością poety.
  • Rozbudzanie zainteresowania dziedzictwem kulturowym, kulturą literacką i artystyczną.
  • Promocja talentów.
  • Rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów poprzez prace plastyczne.

Konkurs organizowany był w trzech kategoriach tematycznych: wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego, recytatorskiej
i plastycznej.

W VI edycji wzięło udział łącznie 194 uczniów: 97 w konkursie plastycznym, 48 w finale konkursu wiedzy, w konkursie recytatorskim wystąpiło 49 uczestników.

W konkursie plastycznym w kategorii szkoły ponadpodstawowe nagrody i wyróżnienia przyznano osobom:

I miejsce – Kinga Cesarz, Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej

II miejsce –  Aleksandra Gracz, I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu

III miejsce – Kamila Pilch, I Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu

Za indywidualną pracę plastyczną w Konkursie ,,Malarska wizja utworów Juliusza Słowackiego" wyróżnienie otrzymał Patryk Bąk z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle.

Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Laureaci otrzymali statuetki ufundowane przez Pana Tadeusza Chrzana Starostę Powiatu Jarosławskiego, nagrody rzeczowe ufundowane przez Pana Starostę, Burmistrza Miasta Jarosławia oraz od Sponsorów.

Patrykowi serdecznie gratulujemy!

E.S.