Start
Sukces w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej Drukuj Email
czwartek, 25 kwietnia 2019 21:20

 

„Poczuj radość Ewangelii!”

„Radość Ewangelii jest tym,

czego nic i nikt nie zdoła nam odebrać” (por. J16,22)

 

 

25.04.2019 r. w  Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie  odbył się etap diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Naszą szkołę reprezentował Damian Gorgosz, uczeń kl. 1c.

Konkurs podzielony był na 2 części. W pierwszej uczestnicy- finaliści etapów szkolnych- mieli do rozwiązania test ze znajomości wybranych ksiąg biblijnych – Księgi Wyjścia i Listu Św. Pawła do Rzymian.  Po ocenieniu prac komisja konkursowa wyłoniła 7 finalistów, których zakwalifikowano do drugiego etapu. Na tym etapie olimpijczycy  odpowiadali ustnie na wylosowane pytania.

Reprezentant naszej szkoły- Damian Gorgosz- zajął 2 miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 10-11. czerwca w Niepokalanowie.

Naszą diecezję, obok Damiana, będą reprezentowały jeszcze 2 uczennice: z I LO w Gorlicach i Liceum Plastycznego w Rzeszowie.

Gratulujemy laureatom, zwłaszcza Damianowi, i życzymy sukcesów w Niepokalanowie!

/BR/

FOTOGALERIA

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!