Start
Zakończenie XVII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żywieniu Drukuj Email
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 10:38

 

 

 

26 marca b.r. wyłoniono zwycięzców XVII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żywieniu.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła gościła przedstawicieli pięciu szkół, którzy w etapie indywidualnym (5 marca b.r.) uzyskali największą liczbę punktów. Byli to przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle, Szkoły Podstawowej w Bieździedzy, Lipnicy Dolnej i Tarnowcu.

Dwuosobowe drużyny rozwiązywały pięć zadań problemowych dotyczących funkcji i występowania różnych składników odżywczych ze szczególnym uwzględnieniem tegorocznej problematyki wiodącej dotyczącej profilaktyki otyłości i cukrzycy.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali: I miejsceSzkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle (wcześniej Gimnazjum Nr 2 w Jaśle) reprezentowane przez Natalię Ryznar i Aleksandrę Wilk (opiekun – mgr Maria Kosiek), II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle (wcześniej Gimnazjum nr 1 w Jaśle) reprezentowane przez Magdalenę Pabisz i Dagmarę Zając (opiekun – mgr Maria Zajchowska), III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bieździedzy reprezentowane przez Jakuba Jędrzejczyka i Jonatana Maciejowskiego (opiekun – mgr inż. Lucyna Rusztowicz).

 

Największą liczbę punktów w etapie pisemnym uzyskały ex. dwie uczennice: Magdalena Pabisz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle i Natalia Ryznar ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle.

 

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

 

Zwycięzcom gratulujemy a uczniów szkół podstawowych z powiatu jasielskiego zapraszamy za rok.

 

Organizatorzy konkursu - nauczyciele przedmiotów gastronomicznych i logistycznych dziękują
Radzie Rodziców Zespołu Szkół nr 3
za umożliwienie zakupu nagród książkowych.

 

FOTOGALERIA

/EL/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!