Start
Etap pisemny XVII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żywieniu już za nami ! Drukuj Email
poniedziałek, 11 marca 2019 10:24

 

 

 

5 marca 2019 r. odbył się pierwszy etap XVII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żywieniu. Podobnie jak w latach poprzednich konkurs zorganizowany został przez nauczycielki przedmiotów gastronomicznych i logistycznych. W tym roku szkolnym motywem przewodnim konkursu była profilaktyka otyłości i cukrzycy typu II.

Reforma szkolnictwa i związane z tym zmiany organizacyjne w szkłach spowodowały, że udział w konkursie zadeklarowała nieco mniejsza liczba szkół.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu złożonego z 70 zadań. Dodatkowe punkty uczniowie otrzymali za prezentacje multimedialne przygotowane w etapie plastycznym konkursu, związane tematycznie z motywem przewodnim.

 

Czas oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie spędzili przy słodkim poczęstunku.

 

Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie pięciu szkół podstawowych. Są to kolejno: Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle reprezentowana przez Natalię Ryznar i Aleksandrę Wilk (opiekun -mgr Maria Kosiek), Szkoła Podstawowa w Bieździedzy reprezentowana przez Jakuba Jędrzejczyka i Jonatana Maciejowskiego (opiekun – mgr inż. Lucyna Rusztowicz),
Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle reprezentowana przez Magdalenę Pabisz i Dagmarę Zając (opiekun – mgr Maria Zajchowska), Szkoła Podstawowa w Tarnowcu reprezentowana przez Michała Bożka i Kacpra Ginalskiego, (opiekun - mgr Magdalena Mazur) oraz Szkoła Podstawowa w Lipnicy Dolnej reprezentowana przez Patrycję Rolak i Annę Szot (opiekun – mgr Katarzyna Zięba).

 

Najwyższy wynik w etapie indywidualnym uzyskały ex. dwie uczennice: Magdalena Pabisz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle
i Natalia Ryznar ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle.

Przedstawiciele pięciu gimnazjów spotkają się ponownie w II etapie konkursu w dniu 26 marca  b.r. Zadaniem uczestników będzie drużynowe rozwiązywanie zadań problemowych.

 

 

Tekst i zdjęcia: E.L.

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!