Start
XI Wieczornica Bożonarodzeniowa P.B.W. - Krosno, Filia w Jaśle Drukuj Email
środa, 06 lutego 2019 10:37

 

 

 

droga ta sama od wieków

wędrowców do kresu prowadzi

i łódki te same przy brzegu

i gwiazdy

i ptaki

i łąki jak wonie kadzideł

droga ta sama

przez dzieje

myśl ludzką

ku niebu jak orzeł

droga ta sama od wieków

przez żłóbek w Betlejem

pasterzy

i królów

aniołów chorały

droga ta sama …

*

w symfonii niebieskiej

świat cały

z pokłonem

Boże

Jadwiga Matuszewska

 

 

23 stycznia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle odbyło się noworoczne spotkanie czytelników i mieszkańców powiatu jasielskiego. Na te okoliczność  - w ramach współpracy z biblioteką  - uczniowie szkół średnich : Zespół Szkół nr 3 w Jaśle,
II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle przygotowali wieczornicę pt. „ Międzykulturowe Boże Narodzenie”.

Teksty i komentarz ukazywały kulturę, tradycję, zwyczaje związane ze Świętami na różnych kontynentach , np. Australia, Azja, Afryka, Europa, a przeplatane były kolędą i pastorałką. Spotkanie uświetniły jasełka przedstawione przez wychowanków franciszkańskiej świetlicy „ Radosna Przystań”.

W organizację wieczornicy włączyły się uczennice: Olga Witusik z kl. I „d”, Ala Musiał z kl. II „d”, Sylwia Sychta , Patrycja Sanicka, Ola Praskowicz, Wiktoria Palar z kl. III „d” i Marzena Sendecka z kl. III „f”.

 

FOTOGALERIA

 

( EŁ)

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!