Wolontariat Wigilia SOSW 2018 Drukuj Email
poniedziałek, 07 stycznia 2019 10:54

19 grudnia 2018 roku 16 uczniów naszej szkoły:

Wiktor, Emilia, Sławomir, Klaudia z I c,Zuzanna, Martyna, Sabina, Klaudia, Maria, Natalia z I f,Milena, Gabriela i Martyna z II c,Aleksandra i Jowita z II d oraz Klaudia z II f pod opieką szkolnego pedagoga pomagało w organizacji oraz przebiegu Wigilii szkolnej zorganizowanej dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Wigilia odbyła się w budynku szkoły przy ulicy Sokoła w Jaśle. Uczniowie pracowali w grupach, które sami zorganizowali. Trzy grupy były odpowiedzialne za  poszczególne sale, w których odbywał się poczęstunek, czwarta grupa pracowała w pomieszczeniu zaadaptowanym na kuchnię, w którym organizowano wydawanie posiłków oraz nakładano porcje i odbierano naczynia. Wolontariusze byli odpowiedzialni za porcjowanie, wydawanie i podawanie posiłków, a następnie za porządkowanie stołów i sali,
w której były przygotowywane i wydawane posiłki oraz utrzymanie porządku. Podczas swojej pracy dbali o dobrą organizację
i przyjazna atmosferę, jak również o porządek i estetykę pracy własnej. Ten dzień zapisał się w ich pamięci jako niezwykle pracowity, ale jak sami stwierdzili byli bardzo zadowoleni z takiej formy aktywności, ponieważ milo jest wiedzieć, że nasza obecność i praca stanowią wsparcie dla innych.

Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom za udział i wspólną pracę.

Magdalena Białek

optimeks