Start
Wolontariat 3.12.2018 Drukuj Email
niedziela, 09 grudnia 2018 12:54

Możemy sobie wzajemnie pomagać.


„odnajdź i chroń
co w życiu najpiękniejsze
najcenniejsze…”
Roksana Węgiel, Żyj

 

 


Spotykając drugiego człowieka przez jakąś chwilę, możemy się czegoś nauczyć, wzajemnie wzmacniać, możemy być dla siebie inspiracją, możemy wspierać nasz rozwój, dzielić się zrozumieniem pewnych rzeczy i sposobem patrzenia na świat.

3 grudnia 2018 roku 12 szkolnych wolontariuszy pod opieką pedagoga szkolnego Magdaleny Białek pomagała w organizacji i przebiegu III Powiatowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

 

Uczniowie z klasy 1 c: Wiktor, Emilia, Sławomir, Klaudia, Damian, klasy 1 d: Aleksandra, Żaneta, Oliwia, Olga, Klaudia, klasy I 1f Sabina oraz klasy 2 c Martyna pracowali z wielkim zaangażowaniem, serdecznością, otwartością i pogodą ducha. Pomagali w przygotowaniu oraz porządkowaniu sali, przygotowaniu i podawaniu poczęstunku oraz uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych.

Podczas uroczystości wystąpiła grupa teatralna z LO w Kołaczycach ze spektaklem o aniołach, które są wśród nas. Natomiast grupa uczniów z ZS nr 4 w Jaśle pod wspaniałym przewodnictwem siostry Kariny Pawłowskiej prowadziła gry i zabawy integracyjne.

Nasi wolontariusze wykazali się talentami organizacyjnymi, logistycznymi, dokładnością, życzliwym podejściem, operatywnością, wysoką kulturą osobistą. Podczas wykonywania swoich zadań uczyli się wrażliwości na potrzeby innych, empatii i współpracy.

Na zakończenie organizatorzy przygotowali na uczestników niespodziankę. Zebranych w Sali Domu Pielgrzyma przy Kościele Fara w Jaśle odwiedziła Roksana Węgiel. Był zatem czas na autografy i pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękuję wspaniałym wolontariuszom za wspólną pracę i czas spędzony na pomocy i integracji. Dobrze jest czuć się potrzebnym i umieć sprawić, że czyjś dzień lub godzina będą łatwiejsze, bardziej radosne.

Magdalena Białek – pedagog szkolny

FOTOGALERIA

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!