VI Dyktando Niepodległościowe " Po polsku o historii" Drukuj Email
czwartek, 22 listopada 2018 12:16

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle wzięli udział w VI Dyktandzie Niepodległościowym „ Po polsku o historii”.

Patronat Honorowy: Władysław Ortyl – Marszałek Województwa  Podkarpackiego

Patronat  Honorowy: Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty

Partner Konkursu – Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Partner medialny: Radio Rzeszów

Organizatorami konkursu VI Dyktando Niepodległościowe było Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja
„ Zawsze Warto”.

Konkurs przeprowadzono równocześnie w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim i  śląskim. Celem Konkursu była popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, uczczenie 100 – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, rozwój zainteresowań humanistycznych.

Etap szkolny Konkursu odbył się 9 października 2018 r. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 20 uczniów.

I miejsce zajął Bartosz Chmura z klasy II d

II miejsce  zajęła Klaudia Patlewicz z klasy IV d

III miejsce zajęła Katarzyna Warchoł z klasy III k

Bartosz Chmura zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Godnie reprezentował naszą szkołę w finale Konkursu, który odbył się 7 listopada 2018 r. w Dobrzechowie. W etapie wojewódzkim brało udział po 60 uczestników z każdej kategorii wiekowej, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych.

Etap szkolny VI Dyktanda Niepodległościowego zorganizowała i przeprowadziła Szkolna Komisja Konkursowa w składzie:

mgr Elżbieta Szpak – Koordynator
mgr Małgorzata Korzeń
mgr Beata Buchała

Wszystkim uczestnikom Konkursu dziękujemy za udział w projekcie; przynależność do wielkiej wspólnoty osób piszących „ po polsku o historii”.

/ES/