Start
Warsztaty kosmetyczne Drukuj Email
wtorek, 06 listopada 2018 11:14

Uczennice klasy II c Technik technologii chemicznej o profilu technologia kosmetyków uczestniczyły 25.10.2018r.
w zajęciach w formie warsztatów prowadzonych przez słuchaczki Technikum usług kosmetycznych z Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Warsztaty poprzedzone były wykładem prowadzonym przez Panią mgr Krystynę Smutek pt. ,,Rodzaje cery i sposoby pielęgnacji”. Przyszłe kosmetyczki prezentowały zabiegi twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Zabiegi kosmetyczne służą profesjonalnej pielęgnacji ciała. Aby skóra wyglądała zdrowo i estetycznie, potrzebuje od czasu do czasu różnego rodzaju zabiegów. Podczas warsztatów kosmetycznych uczennice nabywały umiejętności  m.in.: oczyszczanie twarzy, peeling, zabiegi nawilżające (maski odżywcze), zabiegi relaksujące.

Odpowiednio dobrana i wykonywana pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu gwarantuje zachowanie pięknej cery na długo. Nasze przyzwyczajenia i kosmetyki decydują o tym, jak szybko starzeje się skóra. Twarz jest naszą etykietą, z której wiele można wyczytać - nie tylko wiek ale też radość z życia czy zmęczenie. Chcąc zachować witalność naszej skóry musimy odpowiednio o nią zadbać.

Pielęgnacja dłoni (peeling, masaż dłoni, parafinowanie) polega na stosowaniu kosmetyków nawilżających, które uzupełniają niedobór substancji odżywczych oraz długotrwale niwelują suchość skóry. Ze względu na to, że dłonie narażone są na ciągłe działanie promieni słonecznych lub zimna najlepiej wybierać preparaty, które będę je chronić przed działaniem czynników zewnętrznych.

Warsztaty kosmetyczne były pierwszymi z zaplanowanego cyklu.

FOTOGALERIA

/BJ/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!