Światełko Pamięci dla Łyczakowa Drukuj Email
środa, 31 października 2018 09:00

Zespół Szkół nr 3 w Jaśle przyłączył się do akcji ,,Światełko pamięci dla Łyczakowa”, którego koordynatorem na Podkarpaciu jest Rzeszowski Oddział Telewizji Polskiej.

W ramach akcji w dniach od 16 do 24 października zbieraliśmy białe i czerwone znicze, które 1 listopada zapłoną na grobach Łyczakowa i Cmentarza Orląt Lwowskich oraz na polskich grobach na innych cmentarzach na Ukrainie. Młodzież i pracownicy szkoły w ramach akcji zebrali łącznie 214 zniczy, które w dniu 25 października 2018 roku dostarczono do siedziby TVP 3 w Rzeszowie.

Znicze przynosili uczniowie z następujących klas:4f, 3h, 3k, 2f, 2d, 2c, 2k, 1c, 1f, 1d.

Wszystkim osobom, które zaangażowały się i w jakikolwiek sposób przyłączyły się do akcji  bardzo dziękujemy.

Informujemy, iż zebrane znicze zostaną złożone w dzień Wszystkich Świętych przez wolontariuszy na grobach wybitnych
i zasłużonych polskich osobistości, a także na zapomnianych i bezimiennych mogiłach.

Koordynatorami tego projektu w szkole były: Elżbieta Piwowarska i Beata Śmietana.

/E.P. i B.Ś./