Start
Odkryjmy zwycięzców w każdym z nas ! Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2018 11:22

 

23 października 2018 w Hali Sportowej MOSiR w Jaśle grupa 30 wolontariuszy - uczniów naszej szkoły z klas 1 c - 7, 1 d- 6,
1 f – 6, 2 c – 4, 2 f – 3, 3 d – 1, 3 k – 3 pod opieką i z udziałem pedagoga szkolnego Magdaleny Białek pomagała
w organizacji i przebiegu VII Podkarpackiego Dnia Aktywności Motorycznej MATP Olimpiad Specjalnych.

Program MATP jest oficjalnym programem sportowo – rehabilitacyjnym dedykowany osobom, które nie mogą uczestniczyć
w dyscyplinach sportu z powodu współistniejących z niepełnosprawnością intelektualną niepełnosprawności fizycznych.

Gospodarzem jasielskiej imprezy sportowej był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle. Już trzeci rok uczniowie naszej szkoły angażują się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Wolontariat na rzecz osób z głęboką niepełnosprawnością pomaga ochotnikom włączyć się w życie społeczne, nieść pomoc potrzebującym, daje szansę na wykorzystanie własnej wiedzy i umiejętności, rozwinięcie zainteresowań i zdobycie nowych doświadczeń.

Bycie wolontariuszem sprzyja integracji, uczy pracy w zespole, komunikatywności, zachowań prospołecznych, empatii, a co najważniejsze jest okazja do przełamywania barier i stereotypów  na temat osób z niepełnosprawnością.

Nasi uczniowie przygotowywali i obsługiwali stanowiska poszczególnych konkurencji, pomagali w sprawnej organizacji i przebiegu wszystkich części imprezy. Służyli pomocą opiekunom uczestników oraz organizatorom. Wszyscy wykazali się niezwykłą pracowitością, życzliwością i energią. Organizatorzy wysoko ocenili naszą pomoc i zaangażowanie. Ze swojej strony serdecznie dziękuję wszystkim uczniom -  wolontariuszom za uśmiech, wysoką kulturę osobistą, aktywną postawę, pracę i odpowiedzialność.

FOTOGALERIA

Magdalena Białek – pedagog szkolny

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!