Start
PORANEK Z POEZJĄ I PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2018 10:03

24 X br. – w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – uczniowie klasy III ,,f" uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii.

 

Lekcja rozpoczęła się krótkim wykładem p. Beaty Buchały na temat drogi Polaków do wolności oraz roli idei patriotyzmu przed wiekami , jak i we współczesnym, demokratycznym kraju. W uroczystej lekcji wzięli także udział uczniowie : Paulina Nowak z kl. IV „ d ” , Patrycja Sanicka z kl. III „ d ” , Małgorzata Kupczyk, Alicja Musiał i Bartosz Chmura z kl. II „ d ” , którzy przygotowali montaż poetycko – muzyczny poświęcony dziejom narodu polskiego od wolnej Polski szlacheckiej do narodzin Solidarności i demokracji. Powodem do dumy jest fakt, że młodzi Polacy zdali egzamin ze znajomości pieśni patriotycznych i śpiewu na celujący. W wolnej chwili wszyscy mogli obejrzeć prywatny księgozbiór: pamiętniki, książki wydane przed 1918 rokiem , a tym samym wzbogacić wiedzę
o swoich przodkach. Lekcja zakończyła się uroczystym odśpiewaniem „ Roty ” Marii Konopnickiej.

FOTOGALERIA
/EŁ/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!