Start
" Promieniowanie Ojcostwa" - Dzień Papieski w "Chemiku" Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2018 09:23

16. października 2018 roku, w 40. Rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską Św. Jana Pawła II , obchodziliśmy w naszej szkole
Dzień Papieski.

Ks. Krzysztof Książek wraz z uczniami z kl. 2c przygotował okolicznościową audycję przez radiowęzeł, a członkowie Szkolnego Koła Caritas sprzedawali papieskie kremówki.  Zebrane ze sprzedaży ciastek fundusze przekazaliśmy na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na rzecz stypendiów dla utalentowanych dzieci i młodzieży. Stypendia to tzw. Żywy pomnik Św. Jana Pawła II.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana dla upamiętnienia Wielkiego Polaka – Św. Jana Pawła II  i rok rocznie organizuje w Polsce Dzień Papieski, by wciąż na nowo przypominać nauczanie Ojca Świętego. W tym roku mieliśmy okazję pogłębić naukę Papieża na temat Ojcostwa.

„Wyrażamy wdzięczność wszystkim ojcom, którzy gorliwie realizują trud wychowania swych dzieci, objawiając im tym samym Ojcostwo Boga. Jesteście przykładem i inspiracją dla tych, którzy poszukują wzorów do naśladowania.

Zachęcamy, aby mężczyźni poprzez pielęgnowanie synowskiej relacji do Boga dojrzewali do roli męża i ojca w rodzinie oraz w tym powołaniu nieustannie się doskonalili”.

Taka forma upamiętnienia idei głoszonych przez Papieża Polaka   spotkała się z żywym zainteresowaniem i pozytywnym przyjęciem ze strony tak uczniów jak i nauczycieli.

FOTOGALERIA

/BR/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!