Start
XVII Spartakiada Drukuj Email
czwartek, 04 października 2018 09:43

 

29 września 2018 r. odbyła się  w Jaśle XVII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych.

Głównym organizatorem Spartakiady była Caritas Diecezji Rzeszowskiej, oddział w Jaśle. W organizację tego przedsięwzięcia aktywnie włączyły się również Szkolne Koło Caritas, w tym również Koło Caritas działające w naszej szkole.

Spartakiada rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle sprawowaną w intencji uczestników olimpiady oraz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Mszy Św. przewodniczył ks. Jerzy Uchman, proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Tadeusz Gąsiorowski, proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle.

Po Mszy Św. w uroczystym pochodzie prowadzonym przez Orkiestrę Dętą z Jasła uczestnicy przeszli do Zespołu Szkół Miejskich
nr 3 w Jaśle, gdzie odbywały się zawody sportowe. Młodzi sportowcy mieli do wyboru różne dyscypliny, między innymi rzut do kosza, tor przeszkód i piłkę nożną.

Zawodnikom kibicowali rodzice i przyjaciele. Było dużo radości i zabawy.

Wszyscy sportowcy otrzymali medale i upominki, a poszczególne zespoły puchary.

Na zakończenie gospodarze miejsca przygotowali dla wszystkich uczestników bigos.

Aby Spartakiada przebiegła sprawnie, a dzieci mogły bezpiecznie rozgrywać poszczególne konkurencje zaangażowanych było wielu wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i Szkolnych Kół PCK.  Również przedstawiciele naszego SK Caritas chętnie służyli pomocą w Spartakiadzie. Przygotowaliśmy, wspólnie z Zespołem Szkół nr 4 w Jaśle, oprawę liturgiczną Mszy Św. oraz pomagaliśmy sportowcom w prawidłowym wykonywaniu gier i ćwiczeń.

Dziękuję bardzo Kasi (1d), Julce (1d), Wiktorowi (1c), Bernadecie (2d) i Patrycji (3d) za poświęcenie swojego czasu, zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.

FOTOGALERIA

/ BR /

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!