Start
Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy Drukuj Email
środa, 03 października 2018 12:01

27 września 2018 r. maturzyści  wraz wychowawcami i katechetami  odbyli pielgrzymkę do Częstochowy i Krakowa Łagiewnik.

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy już o 5.00. Po prawie pięciogodzinnej podróży dotarliśmy do celu. Jasna Góra przywitała nas piękną pogodą i …tłumem pielgrzymów.

O 10.30 w Bazylice Jasnogórskiej powitali nas ks. bp Edward Białogłowski i  ks. Daniel Drozd- duszpasterz młodzieży Diecezji Rzeszowskiej.

Ks. Daniel wygłosił dla nas katechezę, w której zachęcał nas  do podejmowania odważnych decyzji życiowych i brania przykładu
z celnika Zacheusza. Kiedy Pan Jezus przechodził przez Jerycho, Zacheusz, który był niskiego wzrostu  wyszedł na sykomorę, by ujrzeć Jezusa. Był to desperacki krok, który narażał celnika na ośmieszenie i utratę szacunku w swoim środowisku. Jednak Pan Jezus dostrzegł czyn  Zacheusza i zatrzymał się w jego domu. To spotkanie Zacheusza z Jezusem zmieniło diametralnie jego życie. Prelegent apelował do naszych młodych serc, by nie bać się szukać swojej sykomory, nie bać się czasem trudnych decyzji…

Po konferencji  przeżywaliśmy nabożeństwo pokutne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Była również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Był też czas na prywatną adorację oraz zwiedzanie skarbów Jasnej Góry.

O 13.00 została odprawiona uroczysta Msz Św. koncelebrowana przez kapłanów- katechetów uczestniczących w pielgrzymce maturzystów. Modliliśmy się o dobre zdanie egzaminów maturalnych i zawodowych oraz o dobre, mądre wybory życiowe.
W modlitwach pamiętaliśmy także o swoich rodzinach i przyjaciołach.

Po Eucharystii i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą drogę na naszym pielgrzymim szlaku. Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania był Kraków, a w nim dwa miejsca: Centrum Św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Pielgrzymka minęła bardzo szybko. W dobrych humorach wróciliśmy do Jasła i swoich rodzin.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za piękną postawę i dobrą atmosferę. Życzę mądrości i wytrwałości w dążeniu do celu.

FOTOGALERIA

( BR )

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!