NARODOWE CZYTANIE ,, PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO ORAZ " ANTOLOGII NIEPODLEGŁOŚCI" Drukuj Email
środa, 12 września 2018 11:30

7 września br. przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle odbyło się  Narodowe czytanie
„ Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz
„ Antologii Niepodległości”.

Wybrane fragmenty tekstów czytali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w powiecie jasielskim oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego: pan Starosta Adam Pawluś oraz pan Andrzej Konopka – Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych.
Naszą szkołę reprezentowała Sylwia Sychta
z kl. III „d”.

Celem akcji było uwrażliwienie słuchaczy na piękno ojczystego języka , a także rozpowszechnienie  ponadczasowych wartości.
Po odczytaniu fragmentów publiczność wzięła udział w konkursie na temat treści „ Przedwiośnia”.

Aż 6 nagród ( 10 pytań ) trafiło do uczniów kl. IV „f”, którzy wykazali się doskonałą znajomością lektury. Współorganizatorami jasielskiego „ Narodowego czytania” byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Z.S. Nr 4, Z.S. Nr 3, I L.O., II L.O., Z.S.U.G., Z.S.T., Z.S.B. oraz L.O. w Kołaczycach.

FOTOGALERIA http://powiat.jaslo.pl/aktualnosci/kultura/603-jasielskie-narodowe-czytanie-za-nami