Start
Jasielskie obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Drukuj Email
środa, 09 maja 2018 08:58

 

 

Uroczystą Mszą Świętą na jasielskim rynku w intencji Ojczyzny rozpoczęły się obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszę Św. celebrował ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Po wspólnej modlitwie poczty sztandarowe szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, delegacje jasielskich instytucji oraz zakładów pracy przemaszerowały do Parku Miejskiego. W imieniu społeczności władze lokalne oraz parlamentarzyści złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą 200 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Parku Miejskim wystąpienie okolicznościowe wygłosił burmistrz Miasta Ryszard Pabian.

Obchody zakończył zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury koncert – montaż słowno muzyczny „Niepodległa, Niepokorna”. Wystąpili w nim laureaci konkursu poezji i pieśni patriotycznej, także zorganizowanego przez JDK, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert został połączony z ceremonią wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu.

Oprawę muzyczną zapewniła Miejsko-Kolejowa Orkiestra Dęta w Jaśle.

FOTOGALERIA

 


 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!